Domoradický Energoblok zve veřejnost na den otevřených dveří - Tiskové zprávy - Carthamus

Hledej!
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Domoradický Energoblok zve veřejnost na den otevřených dveří

Vytvořil v Tiskové zprávy · 15/11/2016 17:32:00
Domoradický Energoblok otevře své dveře veřejnosti v pátek 25. listopadu 2016. Dopolední program bude určen výhradně školám, odpoledne od 14. hodiny pak bude areál zpřístupněn široké veřejnosti. Připraveny jsou komentované prohlídky a občerstvení.

„Rádi bychom prokázali všem obyvatelům okolí Českého Krumlova, že nemáme co skrývat,“ říká Jindřich Beznoska, předseda představenstva společnosti CARTHAMUS a.s. „Přijďte se přesvědčit, že projekt Energobloku je moderním projektem současnosti a že předjímá i budoucí vývoj teplárenství a energetického průmyslu v Evropě.“

Provozovatel Energobloku tak pokračuje ve změnách provozu a fungování, které vyplynuly ze zkušebního provozu a z připomínek veřejnosti.

Zaměstnanci Energobloku připravili program pro děti včetně kvízu a soutěže, zváni jsou samozřejmě i dospělí. Naplánovány jsou komentované prohlídky areálu ve spojení s krátkou obecnou přednáškou o fungování výroby tepla a prezentací moderní energetické techniky. Návštěvníci tak budou mít možnost nahlédnout do míst, kam za normálního provozu nemá veřejnost přístup. K nahlédnutí bude sklad biomasy, biomasový kotel, či moderní turbogenerátor vyrábějící elektřinu.

Pro veřejnost bude areál otevřen v pátek 25. listopadu od 14:00 do 18:00. Doprava je zajištěna z autobusového nádraží v Českém Krumlově přes zastávky Špičák, U Sv. Trojice, U Supermarketu. Odjezdy z autobusového nádraží jsou naplánovány na 13:15, 13:45, 14:15, 14:45, 15:15, 15:45, 16:15, 16:45 a 17:15. Více informací je k dispozici na telefonním čísle 223 000 317 a stránkách www.carthamus.cz.

O společnosti CARTHAMUS a. s.
Společnost CARTHAMUS a.s., provozuje energoblok v Domoradicích na Českokrumlovsku. Hlavním předmětem podnikání společnosti je výroba a rozvod tepla a s tím související služby, výroba elektřiny a obchod s ní. Elektrickou energii vyrábí Energoblok v režimu kombinované výroby elektřiny a tepla. Tehdejší výtopnu zakoupila společnost v roce 2005 a vybudovala z ní elektrárnu a teplárnu na biomasu. Zásobuje teplem a elektřinou 4000 obyvatel Českého Krumlova, přilehlou průmyslovou zónu a budovy veřejné správy. Záměrem společnosti je vybudovat nejzelenější soukromou teplárnu v České republice.

Kontakt pro novináře
Zbyněk Škodáček
tiskový mluvčí CARTHAMUS a.s.
tel. 734 141 105
e-mail: skodacek@carthamusas.cz


Bez komentářů

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky